Wyremontują wiadukt w Tuplicach

Wyremontują wiadukt w Tuplicach

Wyremontują wiadukt w Tuplicach
14 czerwca 2019

Jako pierwsi przekazujemy dobrą informację, kierowaną nie tylko do mieszkańców. Władze gminy po rozmowie ze starostą zapewniają, że w końcu pojawiło się zielone światło dla remontu wiaduktu w Tuplicach na ulicy Kościuszki.

Wiadukt jest infrastrukturą powiatową, dlatego właśnie to władze starostwa wydały decyzję o jego zamknięciu. Sytuacja stała się problematyczna dla mieszkańców i kierowców przejeżdżających przez Tuplice, bowiem z powodu nieczynnego odcinka drogi, trzeba objechać miejscowość, jeśli chce się pokonać drogę z jednego końca Tuplic, na drugi.

Sporo czasu

Świeża informacja pojawiła się podczas rozmowy władz gminy Tuplice ze starostą żarskim. – Otrzymaliśmy zapewnienie, że przebudowa wiaduktu jest ujęta w tegorocznym budżecie – przekazał dobrą wiadomość wicewójt Kościukiewicz. Remont z pewnością potrwa, jednak najważniejsze jest, że są zaplanowane środki na to zadanie. – Byłem świadkiem, że starosta się zobowiązał. Mam nadzieję, że niedługo ruch w Tuplicach będzie płynniejszy, a objazd nie będzie konieczny – dodał włodarz.

(it)