W Lutolu będzie plac

W Lutolu będzie plac

W Lutolu będzie plac
6 maja 2019

Pod koniec marca w Lutolu rozpoczęły się prace, których celem jest przygotowanie terenu, na którym ma powstać plac zabaw. Później przystąpiono do montażu urządzeń.

Wykonawcą prac związanych z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w Lutolu jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe EMTOM Tomasz Nowak. Po ich dokonaniu w tym miejscu ma powstać plac zabaw. Jednak zanim to nastąpi sprawdźmy jakie prace zostaną poczynione na tym terenie.

Kilka etapów

Zagospodarowanie terenu obejmuje roboty związane z ukształtowaniem nawierzchni pod plac zabaw, ale również korytowanie, ułożenie warstwy piasku oraz niwelowanie terenu pod przyszłe utwardzone elementy. W planach jest także rozplantowanie i odtworzenie trawników oraz oczyszczenie tego miejsca z kamieni i materiałów budowlanych.

Ze środków unijnych

Inwestycja realizowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Po wykonaniu wyższej wspomnianych prac rozpoczęły się czynności związane z montażem urządzeń zabawowych, które potrwają kilka dni. Gdy to nastąpi, dzieci będą mogły korzystać z placu zabaw oraz atrakcji, które będą tam przewidziane.

Izabela Mamala