My chcemy się uczyć!

My chcemy się uczyć!

My chcemy się uczyć!
12 kwietnia 2019

Matura za pasem, a tu rozchorowała się nauczycielka matematyki w żarskiej Samochodówce. Rodzice się denerwują, kto przygotuje ich dzieci do matury. Dyrektor uspokaja.

Rzecz tyczy się byłej „Samochodówki” a obecnie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach. Jak ustaliliśmy kilka dni temu jeden z dwóch nauczycieli matematyki zachorował. Na całą szkołę został jeden matematyk. Do tego dochodzi zapowiadany strajk nauczycieli. Rodzice denerwują się, że matura już za miesiąc, a takie poślizgi w przygotowaniach odbija się na wynikach z matury. – Takie rzeczy jak choroba się zdarzają, ale z tego co wiem to zwolnienie lekarskie matematyka jest jedynie do połowy kwietnia – uspokaja w rozmoaie z „Magazynem Żarskim” Robert Nowaczyński, dyrektor szkoły.

Dadzą radę

– Nauczycielka matematyki zapewniła mnie również, że uczniowie są właściwie przygotowani do matury. Poza tym pod jej nieobecność planujemy zastępstwa, więc uczniowie będą uczyć się matematyki – dodaje. Dyrektor mówi jednak, że gdyby zwolnienie lekarskie się przedłużyło to poszuka zastępstwa. – O matury się nie martwię i wiem co mówię. Uczniowie są już teraz przygotowani – dodaje. – W zeszłym roku na wszystkich zdających matematykę oblała tylko jedna osoba. Dyrektor wyjaśnia również, że do matury w CKZiU podchodzi około 50 procent uczniów szkoły, w której uczy się ich (zrazem z zaocznymi) blisko 500. Dla drugiej połowy liczą się umiejętności i papiery je potwierdzające. Fachowców nikt o maturę nie pyta. Liczy się to, co obecnie jest w cenie – fach w rękach.

az