LG bije się o działkę

LG bije się o działkę

LG bije się o działkę
8 kwietnia 2019

Kilkanaście firm interesuje się niesamowicie atrakcyjnym gruntem gminy Żary. Czy wójt może już zacierać ręce? Na początek pod młotek idzie 5 działek.

Leszek Mrożek pochwalił się na stronie internetowej gminy Żary zdjęciem ze spotkania z Włoskim inwestorem. Rozmowa dotyczyła terenów inwestycyjnych w obszarze Kadłubii, których właścicielem jest gmina. „Gminna strefa inwestycyjna na celowniku!” – takim tytułem opatrzono zdjęcia i tekst z wizyty inwestora z Włoch. Jednak wedle naszych nieoficjalnych źródeł tereny te na celowniku ma nie tylko ta firma.

Ale po kolei

Nowo powstała strefa inwestycyjna, 15 hektarów, mieszcząca się w obrębie Kadłubii, wzdłuż drogi krajowej Nr 27 (wylotówka z Żar na Zieloną Górę – teren po prawej stronie) – to bardzo atrakcyjna ziemia. Tereny zostały uzbrojone w drogę wewnętrzną, plac manewrowy oraz sieć wodociągową, kanalizacyjną i elektryczną. Wójt L.k Mrożek wiedział, co robi. Okazał się wyśmienitym menadżerem. Widział, że wolna strefa gospodarcza miasta się kurczy. A firmy przeżywają boom inwestycyjny. Dlatego najpierw uzbroił teren. Potem podzielił, oszacował i ogłosił wykaz działek. A jest ich dziesięć. Najtańsza kosztuje 202 tys. zł, a najdroższa 2 mln 73 tys. zł. Jeżeli wójtowi udałoby się sprzedać je wszystkie po oszacowanej cenie to gmina zarobiłaby ponad 10 milionów złotych. Pamiętajmy jednak, że to tereny, które będą wystawione do przetargów. Więc cena może wzrosnąć.

LG chętne

Już wkrótce Wójt Leszek Mrożek ma zamiar ogłosić terminy przetargów. Na początek na pięć działek. Czy będzie wśród nich ta największa? Ponad 3-hektarowa, za ponad 2 miliony? To się wkrótce okaże. I tu pada najważniejsze pytanie: Kto chce kupić działki od gminy? L. Mrożek nie komentuje sprawy. A zatem nam, dziennikarzom pozostaje szukać odpowiedzi nieoficjalnie.

Okazuje się, że włoski inwestor to tylko jeden z kilkunastu chętnych na gminną ziemię. Aż kilkanaście firm ma chrapkę by postawić na tym terenie swój zakład. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć jedną z tzw. grubych ryb, która zainteresowana jest największą działką, jest gigant LG. Do sprawy wrócimy.

az