Boxer szykuje zlot

Boxer szykuje zlot

Boxer szykuje zlot
12 kwietnia 2019

Nad Zalewem w Białkowie (31.05-01.06.) odbędzie się już siedemnasta edycja międzynarodowego zlotu motocyklowego, który jest organizowany przez klub Boxer Mc Poland.

Klub motocyklowy Boxer Mc Poland na terenie Lubska i okolic prężnie działa już od kilkunastu lat. Jednak skąd pomysł na organizację międzynarodowego zlotu? – Od młodości kręciłem się wokół motocyklistów. Później sam spróbowałem tego sportu i tak pozostało do dziś. Jazda na motocyklu daje mi szczęście i pozwala się wyszaleć. Jest to pasja, którą uprawiam nie tylko w sezonie, ale przez cały rok. Członkowie klubu razem jeżdżą na narty, spotykają się na święta. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina, a zlot jest takim zwieńczeniem naszej całorocznej działalności – informuje Robert Kościk, prezydent klubu.

Aż dwa dni

Zlot motocyklowy trwa od piątku do soboty. – Jednak tradycją jest to, że nasi uczestnicy biorą wcześniej wolne i przybywają do nas już w czwartek. Wielu z nich pomaga nam w organizacji zlotu, co jest bardzo miłe. Zazwyczaj nasze coroczne spotkanie rozpoczyna się od piątkowego koncertu, ludzie się wówczas spotykają i świetnie ze sobą bawią. Stanowi to wspaniałą integrację i panuje wesoła atmosfera. Natomiast w sobotę o godz. 12.30 jest zbiórka na paradę. Wówczas w centrum miasta robimy pamiątkowe zdjęcie z mieszkańcami, a potem rozpoczyna się uroczysty przejazd przez Lubsko – opowiada prezydent klubu.

Start w konkurencjach

Po efektownym przejeździe setek motocykli przez miasto niejednokrotnie pędzących w rytmach muzyki AC/DC uczestnicy zlotu startują w różnych konkurencjach. Przykładem może być przeciąganie liny, jazda wolna oraz na czas, a także testy sprawnościowe. W tym roku zlot organizowany jest we współpracy z gminą Lubsko i będzie on połączony z obchodami dni miasta. – Powracamy do tradycji, bo kiedyś odbywało się to na podobnych zasadach, tylko w ostatnich czterech latach stosunki z władzami miasta znacznie się pogorszyły. Teraz mamy nadzieję, że wszystko wróci do normy. Warto podkreślić, że współpraca zawsze działała w dwie strony – zaznacza R. Kościk.

Świetny klimat

Co roku liczba uczestników zlotu motocyklowego się zwiększa. -Tym bardziej to cieszy, bo ogólnie w kraju pod tym względem jest tendencja spadkowa. Myślę, że wpływa na to fakt, że od samego początku staramy się organizować zlot ciągle na tym samym poziomie. Nie sztuką jest stworzyć raz bardzo wypasione wydarzenie, a za rok nie móc go przebić. Najważniejszy jest klimat zlotu, chcemy, aby ludzie się u nas dobrze bawili i głównie na to stawiamy – podkreśla prezydent.

Działają charytatywnie

Klub Boxer Mc Poland oprócz organizacji międzynarodowego zlotu znany jest również z działalności dobroczynnej. – Jeżeli jest tylko taka potrzeba, to staramy się pomóc. Wystarczy sygnał, wtedy ekspresowo zwołujemy akcję charytatywną czy też zbieramy pieniądze do puszek. Dzieje się tak, gdy otrzymujemy informację, że ktoś jest chory i potrzebuje pomocy. Niejednokrotnie były to osoby ze środowiska motocyklowego lub ich bliscy. Co roku włączamy się również w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wymienia prezydent.

Dla każdego coś miłego

Organizacja zlotu od samego początku finansowana jest wyłącznie przez klub. – Płacimy składki członkowskie. Owszem przychodzą do nas czasem osoby, które chcą pomóc nam w organizacji tego wydarzenia i przynoszą na przykład fanty na loterię – zaznacza R. Kościk. Prezydent klubu na pytanie ilu członków liczby Boxer odpowiada, że ciężko to oszacować, ponieważ motocykliści do niego przynależący mieszkają nie tylko w Lubsku, ale również w Sulęcinie, Słubicach, Żarach, Jasieniu, Krośnie Odrz., Gubinie, a nawet na Mazurach. – Serdecznie zapraszam wszystkich na tegoroczny zlot. Szykuje się niezła uczta muzyczna, a także tzw. miód dla oka, ponieważ naszą tradycją jest kobiecy pokaz tańca, na który przybywa większość okolicznych mężczyzn i nie tylko. Nikt nie będzie się u nas nudził – zachęca prezydent klubu.

Izabela Mamala